تبلیغات
ساندویچ پانل دیواری شركت ماموت پانل دلیجان - پانلهای ساندویچی ساختمانی ساخته شده با كامپوزیت09128663820_08644433820


تولید كننده انواع ساندویچ پانل دیواری پلی یورتان 09128663820-08644433820-09186436863

درباره وبلاگ:


آرشیو:


آخرین پستها :


پیوندها:


پیوندهای روزانه:


صفحات جانبی:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:Admin Logo themebox

پانلهای ساندویچی ساختمانی ساخته شده با كامپوزیت09128663820_08644433820

نوشته شده توسط:مهندس حسنی حسنی
شنبه 22 فروردین 1394-11:48 ق.ظ

پانلهای ساندویچی ساختمانی ساخته شده با كامپوزیت09128663820_08644433820

پانلهای ساندویچی ساختمانی ساخته شده با كامپوزیت


پانلهای ساندویچی اصطلاحاً به آن دسته از ساختارهایی اطلاق میشود كه از یك هسته مركزی ضعیف و لایههای خارجی قوی تشكیل شده باشد. معمولاً در ساخت این قبیل پانلهای ساندویچی از كامپوزیت های الیاف شیشه (فایبرگلاس) و اخیراً از كامپوزیتهای الیاف طبیعی كمك گرفته میشود. مطلب زیر كه برگرفته از سایت دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا
ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
میباشد، به این مسئله می پردازد:
1) پانلهای ساندویچی
یك پانل ساندویچی در حقیقت از دو بخش اصلی تشكیل شده است: نخست هستة میانی كه ضعیف و معمولاً حجیم است. دیگری پوستههای واقع در دو طرف هسته كه قوی و معمولاً نازك هستند. معمولاً هستة ضعیف میانی از جنس فوم یا لانه زنبوری میباشد و پوستههای واقع در دو طرف هسته از كامپوزیتهای الیاف شیشه یا الیاف طبیعی، ساخته میشوند. این ساختار به ظاهر ساده كه به علت شباهت ظاهریش با ساندویچ به همین نام خوانده میشود، مزیتها و قابلیتهای فوقالعادهای از خود نشان میدهد.
یك ساختار ساندویچی، مقاومت بسیار بالاتری نسبت به تكتك اجزای خود دارد و از سبكی فوقالعادهای نیز برخودار است. همچنین هزینة نسبتاً پایینی داشته و به سرعت و سهولت میتواند در ساختوساز مورد استفاده قرار گیرد.
بعد از پروفیلهای پالتروژن و محصولات تهیه شده به روش قالب باز، پانلهای ساندویچی مهترین مورد استفادة كامپوزیتها در صنعت ساختمان است.
گرچه این پانلها در گذشته از طریق لایهچینی دستی و روش قالب باز تهیه میشدند، اما امروزه به مدد فرآیندهای ماشینی، سرعت و كیفیت تولید این محصولات تا حد فوقالعادهای افزایش یافته است. همین مسئله موجب كاهش هزینه و افزایش استقبال از این محصولات گردیده است.
علاوه بر ساختوساز، موارد استفادة زیادی از پانلهای ساندویچی را در صنایع هوافضا، خودرو، كشتیسازی و غیره میتوان مشاهده نمود.
2) مزیتهای پانلهای ساندویچی برای مصارف ساختمانی
آنچه پانلهای ساندویچی را به عنوان گزینههای مناسب در ساختمانسازی كشورهای جهان مطرح ساخته است به شرح زیر است:
2-الف) سبكی فوقالعاده
به علت استفاده از مواد سبك در هستة این پانلها، وزن پانل به شدت كاهش مییابد. یك دیوارة ساندویچی در مقایسه با نمونة مشابه سیمانی یا آجری گاه تا50 برابر سبكتر است. این مسئله به ویژه در سبكسازی بنا، مقابله با زلزله و كاهش هزینة زیرسازی بسیار مهم است.
2-ب) مقاومت بالا
علیرغم سبكی فوقالعادة پانلهای ساندویچی، این محصولات مقاومت فوقالعادهای در برابر انواع بارهای فشاری و ضربهای دارند. این پانلها نیروی وارده را به خوبی جذب كرده و مقاومت بالاتری نسبت به چوب از خود نشان میدهند. این مسئله در ساخت دیوارهها و سقفهای كاذب از اهمیت ویژهای برخوردار است.
2-ج) مقاومت در برابر خوردگی و پوسیدگی
این قبیل پانلها بر خلاف دیوارههای متداول بتنی در برابر رطوبت هوا و شرایط خورندة محیطی دچار آسیبهای ناشی از خوردگی نمیشوند. این مسئله باعث حداقل شدن هزینة تعمیرونگهداری میگردد. در مقایسه با پارتیشنهای چوبی این پانلها از طول عمر چندین برابر در محیطهای مرطوب برخوردارند. همچنین به علت عدم پوسیدگی، از نظر بهداشتی نیز مطمئن بوده و جای نگرانی برای تجمع میكروب در ساختمان باقی نمیگذارد.

کامپوزیتها

طراحان و مهندسان مواد کامپوزیتی را در جهت تولید موادی با قیمت ارزان و با استحکام بیشتر و وزن کمتر نسبت به سایر سازهها بهتر ومناسبتر یندارند .
در زندگی روزمره محصولات فراوانی که ما از آنها بهره میجوییم همچون قایقها و چوبهای اسکی و گلف و حتی آن چیزهایی که زیاد در موردشان اطلاعات نداریم همچون صنعت هوا و فضا و صنایع نظامی از کامپوزیتها بهره فراوان می برند. کامپوزیتها به مواد چند سازه ترجمه شده است.
در حدود 90% كامپوزیتهای تولید شده از الیاف شیشه و رزین پلیاستر و وینیل استر استفاده می شود. 65% كامپوزیتها با استفاده از روش قالبگیری باز ساخته میشوند و35% باقیمانده با استفاده از روشهای قالبگیری بسته یا پیوسته تولید میشوند.
كامپوزیتها به طور گستردهای به عنوان پلاستیكهای تقویت شده (Reinforced Plastics) شناخته می شوند. به طور ویژه، كامپوزیتها، الیاف تقویت كنندهای در ماتریس پلیمری هستند.
غالبا، الیاف تقویت كننده، فایبر گلاس (Fiber Glass) می باشند گرچه الیافی با استحكام بالا نظیر آرامید (Aramid) و كربن (Carbon) در كاربردهای پیشرفته به كار برده می شوند.
ماتریس پلیمری (Ppolymer Matrix) رزین ترموستی (Thermoset Resin) نظیر پلی استر، مینیل استر و رزینهای اپاكسی به عنوان ماتریس انتخابی میباشند. رزینهای خاصی نظیر فنولیك، پلی اوره تان و سیلیكون برای كاربردهای ویژه استفاده می شوند. اغلب پلاستیك خانگی، نظیر پلی اتیلن، اكریلیك، نایلون و پلی استیرن به عنوان ترموپلاستیكها شناخته میشوند. این ماده میتوانند حرارت دیده و شكل بگیرند و یا دوباره حرارت دیدن مجدداَ به حالت مایع برگردند. كامپوزیتها معمولا از رزینهای ترموستی كه ابتدا به صورت پلیمرهای مایع می باشند استفاده می كنند ودر حین فرایند قالبگیری به شكل جامد تبدیل می شوند . این فرایند به عنوان اتصال مقاطع كه غیر قابل بازگشت می باشد شناخته می شود .به این دلیل، در مواد كامپوزیت، مقاومت شیمیایی وحرارتی وخاص فیزیكی دوام سازه ای شان نسبت به ترموپلاستیكها افزایش یافته است به دلیل فواید مواد كامپوزیت، رشد كاربردهای جدید در بازارهای نظیر حمل و نقل، ساختمان، مقاومت به خوردگی، سازه های در یایی، سازه های خیلی قوی ،محصولات مصرفی، وسایل برقی ،هواپیما وهوافضا، وسایل وتجهیزات تجاری در حال تقویت است. مزایای استفاده از مواد كامپوزیت عبارتند از:

استحكام بالا
مواد كامپوزیت برای نیازهای استحكامی خاص در یك كار برد می توانند طراحی شوند . مزیت بارز كامپوزیتها نسبت به سایر مواد ، توانایی استفاده كردن از تعداد زیادی از تركیبهای رزینها و تقویت كنندهها وبنا بر این رسیدن به خواست مشتری از نظرخواص مكانیكی وفیزیكی سازه می باشد.

سبکی
كامپوزیتها، موادی را ارائه می دهند كه می توانند برای هم استحكام بالا وهم وزن كم طراحی شوند. در حقیقت كامپوزیتها جهت تولید سازه هایی با بالاترین نسبت استحكام به وزن شناخته شده برای بشر به كار برده میشوند.

مقاومت به خوردگی
كامپوزیتها، مقاومت طولانی مدتی را در كار در محیطهای شیمیایی و دمایی ارائه می دهند .كامپوزیتها موادی منتخب برای قطعاتی كه در معرض محیطهای باز، كاربردهای شیمیایی ودیگر شرایط محیطی می باشند هستند.

انعطاف پذیری طراحی
كامپوزیتها نسبت به دیگر مواد این مزیت را دارند كه می توانند با شكلهای پیچیده نسبت به هزینه كم، قالبگیری شوند. انعطاف پذیری در ایجاد شكلهای پیچیده ، به طراحان آزادی عمل می دهد كه نشانی از موفقیت كامپوزیتهاست.

بادوام بودن
سازه های كامپوزیتی عمری با دوام طولانی را دارا هستند. این خصوصیت با حداقل نیازمندی های تعمیر ونگهداری توام گشته است . طول عمر كامپوزیتها در كاربردهای حساس مزیت به شمار می رود. در نیم قرن توسعه كامپوزیتها ، سازه های كامپوزیتی به گونه ای خوب طراحی شده اند كه هنوز كاملا فرسوده نشده اند . امروزه توسعه صنعت كامپوزیت ها به عنوان یك ارائه دهنده اصلی مواد به رشد خود ادامه می دهد به صورتی كه بیشتر طراحان ، مهندسین وسازندگان ، از مزایای این مواد همه كاره مطلع شده اند.

به مجموعه (building management system ) bms ) سیستم مدیریت هوشمند ساختمان مجموعه سخت افزارها ونرم افزارهایی ا طلاق می شود که به منظور مانیتورینگ و کنترل یکپارچه قسمت های مهم و حیاتی در ساختمان نصب می شوند .
وظیفه این مجموعه، پایش مداوم بخش های مختلف ساختمان و اعمال فرمان به آنها به نحوی است که عملکرد اجزای مختلف ساختمان متعادل با یکدیگر و در شرایط بهینه و با هدف کاهش مصارف ناخواسته و تخصیص منابع انرژی فقط به فضاهای در حین بهره برداری باشد .
در این روش تابلوهای برق روشنایی عمومی، دیزل ژنراتور، سیستم اعلام و اطفای حریق، سیستم حفاظتی، آسانسورها، سیستم کنترل تردد و نیز اجزای موتورخانه مرکزی شامل چیلرها، بویلرها، پمپ های سیرکولاسیون، برج های خنک کن، هواسازها و اگزوزفن ها به نوعی به طور یکپارچه و به طور منسجم توسط یک یا چند رایانه هماهنگ و کنترل می شوند .
اجزای سیستم مدیریت هوشمند ساختمان
به طور کلی همانند دیگر سیستم های کنترلی نیز از سه بخش تشکیل می شود :
1 - حسگرها (sensors):
حسگرها سنجش پارامترهای محیطی و ارسال این اطلاعات به سیستم را عهده دار هستند. این اطلاعات می تواند دمای محیط بیرون و درون، دمای سیال گرم کننده یا خنک کننده، میزان روشنایی محیط، میزان رطوبت، مقدار گازها در هوا، حضور یا عدم حضور افراد در محل و دیگر اطلاعاتی که برای راهبری بهینه سیستم حیاتی است، باشد .
2 - کنترلر ها (controllers):
کنترل ها اجزایی از سیستم هستند که اطلاعات دریافتی از حسگرها را دریافت و بر اساس نرم افزار درونی خود یا نرم افزار شبکه پردازش و بر حسب نیاز فرامینی را به عملگرها ارسال می کنند .
3 – عملگرها (actuators):
عملگرها نیز اجزایی از سیستم هستند که فرامین ارسالی از کنترلر ها را دریافت و بر اساس آن واکنش نشان می دهند. این عملگرها می توانند شیرهای برقی سیالات، دریچه های قابل تنظیم عبور هوا، رله های قطع و وصل جریان الکتریکی و.... باشند .
سه بخش یاد شده توسط یک مکانیزم ارتباطی با هم مرتبط می شوند که خود از دو قسمت مهم تشکیل شده است :
1 - رسانه (مدیای) ارتباطی مانند سیم، فیبر نوری، امواج رادیویی
2 - پروتکل ارتباطی یا زبان محاوره اجزا مانند bacnet , lonworks
در حقیقت حسگرها، کنترلرها و عملگرها از طریق مدیای ارتباطی، براساس زبان محاوره ای یا پروتکل ارتباطی با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند .
مزایای کلی استفاده از bms
حذف مصارف ناخواسته:
از آنجا که سیستم فقط هنگام بهره برداری از فضا، اجازه استفاده از منابع انرژی از قبیل سرمایش و گرمایش و روشنایی را می دهد، مصارف ناخواسته انرژی از بین رفته و استفاده از انرژی بهینه می شود .
کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری:
مدیریت بهینه استفاده از تاسیسات، موجب کاهش میزان ساعات کارکرد هر تجهیز شده و در نهایت به مقدار قابل ملاحظه ای هزینه های تعویض قطعات مصرفی و نیز خرابی های ناشی از کارکرد طولانی را کاهش می دهد .
پایش دائمی کلیه اجزای ساختمان:
کلیه اجزای مهم ساختمان از قبیل مجموعه های سرمایش و گرمایش و تهویه و آبرسانی و... به طور متمرکز از طریق یک کامپیوتر در محل ساختمان یا از راه دور و در تمام ساعات قابل پایش بوده و نیاز به سرکشی محلی هر تجهیز در محل نصب را مرتفع می کند .
حذف خطاهای اپراتوری:
از آنجا که پس از تنظیمات اولیه سیستم، کلیه کنترل ها توسط رایانه صورت می پذیرد، نگرانی اشتباهات و کوتاهی پرسنل بهره بردار و در نتیجه بروز خسارات از بین می رود .
اعلام وضعیت اجزا برای جلوگیری از خرابی و وقفه در کار اجزای ساختمان:
با توجه به نمایش وضعیت کارکردی هر یک از المان های تاسیسات روی رایانه اصلی، کنترل سلامت اجزا به راحتی امکان پذیر است .
مدیریت ساختمان هنگام بروز حوادث :
مدیریت یکپارچه سیستم روی بخش های مختلف، باعث ایجاد هماهنگی بین بخش های مختلف از قبیل اعلام حریق، سیستم هوارسان، اگزوزفن ها، اطفای حریق و آسانسورها در جهت کاهش خطرات احتمالی در هنگام بروز حوادث می شود .
ثبت دقیق میزان بهره برداری از قسمت های مختلف ساختمان:
میزان دقیق استفاده هر قسمت یا واحد از منابع انرژی قابل ثبت است .
گزارش گیری آماری دقیق از عملکرد اجزای مختلف ساختمان:
کارکرد دقیق کلیه اجزای ساختمان در سیستم ذخیره می شود. این ذخیره سازی راهنمای مدیر تاسیسات ساختمان برای تنظیم بازبینی های و تعمیرات دوره ای است.
تعریف سطوح مختلف دسترسی برای اپراتورها:
کاربران سیستم با سطوح مختلفی از دسترسی می توانند به اجزای مختلف دسترسی داشته باشند .
اولویت بندی هوشمندانه مصارف هنگام اضطرار :
هنگام پیک مصرف یا هنگامی که منابع کافی برای در مدار قراردادن کلیه اجزا وجود ندارد، سیستم به طور هوشمندانه بر اساس اولویت های از پیش تعیین شده نسبت به تخصیص منابع اقدام می کند .
اعلام آلارم های هشداردهنده برای بازبینی های دوره ای تجهیزات:
بر اساس مشخصات ثبت شده هر المان تاسیساتی، زمان های بازبینی ها و تعویض و تعمیر توسط سیستم به اپراتور گوشزد می شود .
پایش کیفیت هوا و تنظیم پارامترهای مهم از قبیل میزان منواکسیدکربن، گازهای قابل اشتعال و دود:
سیستم به طور مستمر نسبت به کنترل کیفیت هوا اقدام کرده و در صورت وجود آلایندگی فراتر از حد مجاز، نسبت به افزایش ورورد هوای تازه و اعلام وضعیت اقدام می کند .

مثالی از یک ساختمان مسکونی مجهزبه bms :
در یک ساختمان با کاربری مسکونی، گرمایش، سرمایش، تهویه و روشنایی فضاهای عمومی از قبیل لابی، سالن اجتماعات، مجموعه ورزشی و... در ساعات شب باید به حداقل برسد .
در داخل واحد های مسکونی، ترموستات های دیواری علاوه بر روشن یا خاموش کردن موتورفن کویل ها، دمای دلخواه هر ساکن را منفردا به سیستم مخابره می کند. سیستم بر اساس اطلاعات جمع آوری شده از کل واحدها، تعداد بویلرها، چیلرها، پمپ های سیرکولاسیون و دیگر اجزا را بر حسب نیاز کلی (overall demand) وارد مدار بهره برداری می کند. بنابراین اجزای تاسیساتی موتورخانه فقط بر اساس نیاز واقعی در مدار خواهند بود .
از طرفی درخواست هر واحد به طور جداگانه در فایل مربوط به آن واحد خاص ذخیره می شود. در نتیجه در پایان دوره های زمانی خاص می توان هزینه های بهره برداری از تاسیسات را به طور عادلانه و بر اساس اطلاعات مکتوب از ساکنان مطالبه کرد .
مدیریت ساختمان در هنگام بروز حوادث از دیگر وظایف مهم bms است. هماهنگی عملیات بخش های اعلام حریق با سیستم هوارسان، اگزوزفن ها و اطفای حریق، مدیریت بهینه آسانسورها جهت تخلیه ساکنان، قطع جریان الکتریکی در هنگام نشت گازهای قابل اشتعال و نیز تهویه سریع فضا های آلوده به گازهای سمی از جمله قابلیت های یک سیستم جامع bms است .
سیستم کنترل تردد یکپارچه باعث می شود تا تردد در فضاهایی از قبیل پارکینگ، انباری ها، راهروهای طبقات فقط در ساعات مجاز و توسط مالکان همان مشاعات قابل دسترسی باشد .
عموما یک رایانه مرکزی نقش واسط بین سیستم و مدیر تاسیسات را بازی می کند. مدیر تاسیسات جدول تعطیلات رسمی و نیز زمان بندی حضور واحد های مختلف را که در سیستم به عنوان نواحی (zone) مجزا بخش بندی کرده است را در ابتدا به سیستم وارد می کند. به عنوان مثال اگر واحد های اداری از ساعت 7:30 تا 17:30 روزهای شنبه تا چهارشنبه، واحد پشتیبانی از7:30 تا 20 شنبه تا چهارشنبه و 9 تا 13 روزهای پنجشنبه و جمعه، واحدهای تاسیسات و نگهبانی به طور دائم حضور داشته باشند، سیستم به طور پیش فرض دمای داخلی را در ماه های سرد بین 18تا20 درجه سانتیگراد و در ماه های گرم بین 20تا22 درجه سانتیگراد تنظیم می کند. برای این منظور شیرهای آب گرم یا آب خنک (بسته به فصل) منتهی به فن کویل های هر ناحیه 30 تا 60 دقیقه قبل از حضور کارکنان باز شده و فن کویل روشن می شود. در ساعات کاری، موتورالکتریکی فن کویل بسته به اطلاعات دریافت شده از حسگر دمای ناحیه روشن یا خاموش می شود. در پایان زمان کاری، سیستم از طریق حسگرهای حرکت، حضور افراد را در مقاطع مختلف کنترل نموده و نواحی بدون استفاده را از مدار عبور سیال گرم کننده یا سردکننده جدا و موتور فن کویل ها را خاموش می کند.
ازطرف دیگر حجم سیال گرم یا خنک کننده مورد نیاز کل ساختمان محاسبه و تعداد پمپ های سیرکولاسیون مورد نیاز مشخص و باقی پمپ ها خاموش خواهند شد. همچنین سیستم، بویلرها یا چیلرهای موتورخانه را در ساعات غیرکاری و تعطیلات آخرهفته خاموش نموده یا در حداقل بار، ثابت می کند .
از طرف دیگر در صورت باز شدن هر کدام از پنجره ها، سیستم نسبت به خاموش نمودن موتورالکتریکی فن کویل آن قسمت اقدام می کند .
عملیات مشابه برای تابلوهای برق روشنایی عمومی و نیز واحد ها اتفاق می افتد. در ساعات خارج از ساعات کاری، روشنایی واحد ها فقط در صورت حضور پرسنل روشن مانده و چراغ های راهروها و مسیرهای داخلی به صورت محدود روشن می کند .
از این رو است که می توان در مصرف انرژی با استفاده از سیستم مدیریت هوشمند ساختمان تا 45درصد مصرف قبلی صرفه جویی کرد .
لازم به یادآوری است که تغییر در هریک از پارامترهای یاد شده مانند ساعات کاری یا نقاط تنظیم دما (set points) به سادگی از طریق نرم افزار سیستم برای موارد خاص یا مناسبت ها قابل انجام است .

bms در ایران
متاسفانه در کشور ما تاکنون به دلیل عدم فرهنگ سازی صحیح و حضور کمرنگ شرکت های تخصصی فعال در این زمینه، تاکنون توجه جدی به استفاده از bms نشده است. تخصیص یارانه های انرژی باعث شده تا حتی با فرض هدر رفتن انرژی در طول دوره بهره برداری، سازندگان ساختمان از قبول هزینه اولیه این مجموعه در هنگام ساخت، سر باززده و کماکان نسبت به بهره برداری سنتی از تاسیسات پافشاری کنند. عدم تقبل هزینه سرشکن شده سیستم مدیریت هوشمند ساختمان توسط خریداران واحدهای ساختمان نیز دلیل دیگری برای مقاومت سازندگان ساختمان در مقابل اجرای پروژه های هوشمند سازی بنا به حساب می آید. اگرچه در حال حاضر نیز اجرای پروژه های فوق در ساختمان ها با دید بلندمدت کاهش هزینه های مصرفی انرژی و نیز کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری توجیه اقتصادی دارد ولی حذف یارانه های انرژی در آینده نزدیک کمک به کاهش زمان استهلاک هزینه پروژه های bms خواهد داشت .
فرهنگ سازی در زمینه مصرف صحیح انرژی، باعث بهره مندی عادلانه از نعمات خدادادی و راهگشای اجرای پروژه های انرژی بر در کشور و در نهایت افزایش درآمد ملی خواهدبود .نظرات() 
تاریخ آخرین ویرایش:- -

yuehuizhuanjia
یکشنبه 3 شهریور 1398 02:08 ق.ظ
Keep functioning ,great job!
白眉大侠
شنبه 2 شهریور 1398 01:31 ب.ظ
I truly love your blog.. Pleasant colors & theme. Did you build
this website yourself? Please reply back as I?m looking to
create my very own blog and would love to know where you got this from or exactly what the theme is called.

Kudos!
GiàY TrượT Patin 1 HàNg BáNh Có đèN
شنبه 2 شهریور 1398 10:21 ق.ظ
I could not resist commenting. Very well written!
mua bán giày trượt patin
شنبه 2 شهریور 1398 10:18 ق.ظ
Hmm it looks like your blog ate my fijrst comment (it was
extremely long) so I guess I'll just sum it up what I
submitted and say, I'm thoroughly enjoying your blog.

I too am aan aspiring blog writer but I'm still new to everything.
Do you have any tips and hints for newbie blog writers?
I'd genuinely appreciate it.
Morgan
شنبه 2 شهریور 1398 09:45 ق.ظ
Hello there,I found your website by means of Google at
the same time as searching for a comparable matter, your site got
here up, it seems great.I have bookmarked it in my google bookmarks.


Hi there, just was alert to your blog thru Google, and
located that it's truly informative. I'm going to watch out
for brussels. I'll be grateful for those who proceed this in future.
Many people will be benefited out of your writing. Cheers!
giày trượt patin trẻ em hà Nội
شنبه 2 شهریور 1398 05:42 ق.ظ
Pretty nice post. I just stumbled upon your weblog and wanted
to say that I have really enjoyed surfing aroubd your blog posts.
After all I will be subscribing to your feed and I hope you write again soon!
Http://Veritsup.Mihanblog.Com/Post/129
شنبه 2 شهریور 1398 01:17 ق.ظ
This design is wicked! You definitely know hoow to keep a reader amused.
Between your wit and your videos, I was almost moved to
start my own blog (well, almost...HaHa!) Great job. I really enjoyed what you had
to say, and more than that, how you presenteed it.
Too cool!
hình ảnh giày patin
شنبه 2 شهریور 1398 12:00 ق.ظ
Howdy are using Wordpress for your site platform?
I'm new to the blog world but I'm trying to get started and set up my own. Do
you require any html coding knowledge to make your own blog?
Any help would be really appreciated!
CầN Mua GiàY Patin
جمعه 1 شهریور 1398 10:10 ب.ظ
I will immeiately ake hold of your rss feed as Ican not
find your email subscription link or e-newsletter service.
Do you have any?Kindly allow me realize so that I may subscribe.
Thanks.
mua banh giay patin
جمعه 1 شهریور 1398 09:34 ب.ظ
Woah! I'm really loving the template/theme of thiss blog. It's simple, yet effective.
A lot of times it's difficult to get that "perfect balance" between user friendliness and visual appeal.
I must say you've done a fantastic job with this. Additionally, the blog
loads very fast for me on Firefox. Outstanding Blog!
Norine
جمعه 1 شهریور 1398 08:21 ب.ظ
What's up to all, the contebts present at this website are genuinely remarkable for people experience, well, keep up the good work fellows.
http://Chathimyngikn.Mihanblog.com/post/105
جمعه 1 شهریور 1398 04:14 ق.ظ
This is the perfect web site for anyone who wants to find out about this topic.
You know so mhch its almost tough to argue with
you (not that I personally would want to…HaHa). You definitely put a brand
new spin on a topic that has been written about for mny years.
Excellent stuff, just wonderful!
gia Doi giay truot patin
جمعه 1 شهریور 1398 03:13 ق.ظ
It is appropriate time to make some plans for the future and
it's timme to bee happy. I have learn this post and if I may I waznt to counsel yyou few interesting issues or suggestions.

Maybe you can write subsequent articles referring to this article.
I want to read more issues approximately it!
dat hang mua Giay truot Patin
پنجشنبه 31 مرداد 1398 04:36 ق.ظ
Good day very cool blog!! Guy .. Excellent .. Amazing ..
I'll bopokmark your web site and take the feeds additionally?
I am happy to search out so maby useful info here iin the submit, we need work out
more techniques in this regard, thank you for sharing. .
. . . .
Giay Truot Patin 4 Banh Gia Bao Nhieu
چهارشنبه 30 مرداد 1398 11:42 ب.ظ
Very nice blog post. I absolutely appreciate this site.
Stick with it!
GiàY Patin BáNh DọC
چهارشنبه 30 مرداد 1398 09:01 ب.ظ
Wow, that's what I was exploring for, what a information! existing here
at this webpage, thanks admin of this web page.
baoqingtian
چهارشنبه 30 مرداد 1398 05:47 ب.ظ
I was recommended this website via my cousin. I'm not sure whether this post is written by way of him as
nobody else recognize such special about my trouble. You are amazing!
Thank you!
baoqingtian
چهارشنبه 30 مرداد 1398 04:15 ب.ظ
Good - I should definitely pronounce, impressed with
your site. I had no trouble navigating through all tabs and related
information ended up being truly simple to do to access. I recently found
what I hoped for before you know it in the least. Quite unusual.
Is likely to appreciate it for those who
add forums or something, site theme . a tones way for
your customer to communicate. Nice task.
http://pillole-per-pene-it.eu/memberxxl.html
چهارشنبه 30 مرداد 1398 03:58 ق.ظ
Let me first begin with introducing my self. My name is Mallie
Magdaleno and I totally love this name or company name.
He is really fond of horse riding but he's thinking on starting a
new generation. His family lives in Denver colorado.

Data processing has been my day project for a as. See what's new on my small website here: http://pillole-per-pene-it.eu/memberxxl.html
products feel
سه شنبه 29 مرداد 1398 05:58 ق.ظ
Hi, i believe that i saw you visited my website so i got here to
return the desire?.I'm attempting to to find things to enhance my site!I suppose its
adequate to use some of your ideas!!
神鵰俠侶
دوشنبه 28 مرداد 1398 11:36 ب.ظ
Wohh precisely what I was looking for, appreciate it for putting up.
covers fit
شنبه 26 مرداد 1398 10:43 ق.ظ
you're truly a excellent webmaster. The site loading speed is incredible.
It sort of feels that you're doing any unique trick.

In addition, The contents are masterpiece. you've performed a
fantastic activity on this topic!
1conv
جمعه 25 مرداد 1398 07:38 ب.ظ
Can I simply just say what a relief to find someone
that actually understands what they're talking about online.
You certainly understand how to bring a problem to light and make it important.
More and more people really need to check this out and understand this side of
the story. It's surprising you aren't more popular since you definitely possess the gift.
hub-academy.com
چهارشنبه 23 مرداد 1398 09:15 ب.ظ
Hi, I think your website might be having browser compatibility issues.

When I look at your website in Safari, it looks fine
but when opening in Internet Explorer, it has some overlapping.

I just wanted to give you a quick heads up! Other then that, superb blog!
calories similar
دوشنبه 21 مرداد 1398 09:37 ب.ظ
Thanks so much for giving everyone an exceptionally superb possiblity to read in detail
from this blog. It can be so superb and as well , jam-packed
with a great time for me and my office fellow workers to visit your web site on the
least 3 times a week to read through the new
things you have got. And of course, I'm also certainly happy with the incredible solutions served by you.
Selected 1 tips on this page are honestly the most beneficial we've ever
had.
https://thuevietluanvan.com/kinh-nghiem-viet-luan-van-thac-si-chi-tiet-tu-den-z/
شنبه 19 مرداد 1398 01:07 ب.ظ
Thank you for the sensible critique. Me and my neighbor
were just preparing to do a little research about this.
We got a grab a book from our local library but I think I learned more from this post.
I'm very glad to see such fantastic information being shared freely out there.
situs poker qq
جمعه 18 مرداد 1398 08:48 ب.ظ
Very gooɗ article, i surely love this web site, continue the ցood work.
how to start losing weight
جمعه 18 مرداد 1398 05:40 ب.ظ
I've been exploring for a bit for any high-quality articles
or weblog posts on this kind of space . Exploring in Yahoo I finally stumbled
upon this website. Reading this information So i'm happy to
convey that I've an incredibly excellent uncanny feeling
I discovered exactly what I needed. I such a lot indisputably will make certain to do not fail to remember
this site and give it a glance on a continuing basis.
http://ms-sk.co.kr
جمعه 18 مرداد 1398 05:36 ق.ظ
It's enormous that you are getting ideas from this article as well as from our
discussion made at this time.
works.bepress.com
جمعه 18 مرداد 1398 05:33 ق.ظ
Appreciate the recommendation. Will try it out.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30

پشتیبانی