تبلیغات
ساندویچ پانل دیواری شركت ماموت پانل دلیجان - پانلهای ساندویچی ساختمانی ساخته شده با كامپوزیت09128663820_08644433820


تولید كننده انواع ساندویچ پانل دیواری پلی یورتان 09128663820-08644433820-09186436863

درباره وبلاگ:


آرشیو:


آخرین پستها :


پیوندها:


پیوندهای روزانه:


صفحات جانبی:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:Admin Logo themebox

پانلهای ساندویچی ساختمانی ساخته شده با كامپوزیت09128663820_08644433820

نوشته شده توسط:مهندس حسنی حسنی
شنبه 22 فروردین 1394-10:48 ق.ظ

پانلهای ساندویچی ساختمانی ساخته شده با كامپوزیت09128663820_08644433820

پانلهای ساندویچی ساختمانی ساخته شده با كامپوزیت


پانلهای ساندویچی اصطلاحاً به آن دسته از ساختارهایی اطلاق میشود كه از یك هسته مركزی ضعیف و لایههای خارجی قوی تشكیل شده باشد. معمولاً در ساخت این قبیل پانلهای ساندویچی از كامپوزیت های الیاف شیشه (فایبرگلاس) و اخیراً از كامپوزیتهای الیاف طبیعی كمك گرفته میشود. مطلب زیر كه برگرفته از سایت دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا
ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
میباشد، به این مسئله می پردازد:
1) پانلهای ساندویچی
یك پانل ساندویچی در حقیقت از دو بخش اصلی تشكیل شده است: نخست هستة میانی كه ضعیف و معمولاً حجیم است. دیگری پوستههای واقع در دو طرف هسته كه قوی و معمولاً نازك هستند. معمولاً هستة ضعیف میانی از جنس فوم یا لانه زنبوری میباشد و پوستههای واقع در دو طرف هسته از كامپوزیتهای الیاف شیشه یا الیاف طبیعی، ساخته میشوند. این ساختار به ظاهر ساده كه به علت شباهت ظاهریش با ساندویچ به همین نام خوانده میشود، مزیتها و قابلیتهای فوقالعادهای از خود نشان میدهد.
یك ساختار ساندویچی، مقاومت بسیار بالاتری نسبت به تكتك اجزای خود دارد و از سبكی فوقالعادهای نیز برخودار است. همچنین هزینة نسبتاً پایینی داشته و به سرعت و سهولت میتواند در ساختوساز مورد استفاده قرار گیرد.
بعد از پروفیلهای پالتروژن و محصولات تهیه شده به روش قالب باز، پانلهای ساندویچی مهترین مورد استفادة كامپوزیتها در صنعت ساختمان است.
گرچه این پانلها در گذشته از طریق لایهچینی دستی و روش قالب باز تهیه میشدند، اما امروزه به مدد فرآیندهای ماشینی، سرعت و كیفیت تولید این محصولات تا حد فوقالعادهای افزایش یافته است. همین مسئله موجب كاهش هزینه و افزایش استقبال از این محصولات گردیده است.
علاوه بر ساختوساز، موارد استفادة زیادی از پانلهای ساندویچی را در صنایع هوافضا، خودرو، كشتیسازی و غیره میتوان مشاهده نمود.
2) مزیتهای پانلهای ساندویچی برای مصارف ساختمانی
آنچه پانلهای ساندویچی را به عنوان گزینههای مناسب در ساختمانسازی كشورهای جهان مطرح ساخته است به شرح زیر است:
2-الف) سبكی فوقالعاده
به علت استفاده از مواد سبك در هستة این پانلها، وزن پانل به شدت كاهش مییابد. یك دیوارة ساندویچی در مقایسه با نمونة مشابه سیمانی یا آجری گاه تا50 برابر سبكتر است. این مسئله به ویژه در سبكسازی بنا، مقابله با زلزله و كاهش هزینة زیرسازی بسیار مهم است.
2-ب) مقاومت بالا
علیرغم سبكی فوقالعادة پانلهای ساندویچی، این محصولات مقاومت فوقالعادهای در برابر انواع بارهای فشاری و ضربهای دارند. این پانلها نیروی وارده را به خوبی جذب كرده و مقاومت بالاتری نسبت به چوب از خود نشان میدهند. این مسئله در ساخت دیوارهها و سقفهای كاذب از اهمیت ویژهای برخوردار است.
2-ج) مقاومت در برابر خوردگی و پوسیدگی
این قبیل پانلها بر خلاف دیوارههای متداول بتنی در برابر رطوبت هوا و شرایط خورندة محیطی دچار آسیبهای ناشی از خوردگی نمیشوند. این مسئله باعث حداقل شدن هزینة تعمیرونگهداری میگردد. در مقایسه با پارتیشنهای چوبی این پانلها از طول عمر چندین برابر در محیطهای مرطوب برخوردارند. همچنین به علت عدم پوسیدگی، از نظر بهداشتی نیز مطمئن بوده و جای نگرانی برای تجمع میكروب در ساختمان باقی نمیگذارد.

کامپوزیتها

طراحان و مهندسان مواد کامپوزیتی را در جهت تولید موادی با قیمت ارزان و با استحکام بیشتر و وزن کمتر نسبت به سایر سازهها بهتر ومناسبتر یندارند .
در زندگی روزمره محصولات فراوانی که ما از آنها بهره میجوییم همچون قایقها و چوبهای اسکی و گلف و حتی آن چیزهایی که زیاد در موردشان اطلاعات نداریم همچون صنعت هوا و فضا و صنایع نظامی از کامپوزیتها بهره فراوان می برند. کامپوزیتها به مواد چند سازه ترجمه شده است.
در حدود 90% كامپوزیتهای تولید شده از الیاف شیشه و رزین پلیاستر و وینیل استر استفاده می شود. 65% كامپوزیتها با استفاده از روش قالبگیری باز ساخته میشوند و35% باقیمانده با استفاده از روشهای قالبگیری بسته یا پیوسته تولید میشوند.
كامپوزیتها به طور گستردهای به عنوان پلاستیكهای تقویت شده (Reinforced Plastics) شناخته می شوند. به طور ویژه، كامپوزیتها، الیاف تقویت كنندهای در ماتریس پلیمری هستند.
غالبا، الیاف تقویت كننده، فایبر گلاس (Fiber Glass) می باشند گرچه الیافی با استحكام بالا نظیر آرامید (Aramid) و كربن (Carbon) در كاربردهای پیشرفته به كار برده می شوند.
ماتریس پلیمری (Ppolymer Matrix) رزین ترموستی (Thermoset Resin) نظیر پلی استر، مینیل استر و رزینهای اپاكسی به عنوان ماتریس انتخابی میباشند. رزینهای خاصی نظیر فنولیك، پلی اوره تان و سیلیكون برای كاربردهای ویژه استفاده می شوند. اغلب پلاستیك خانگی، نظیر پلی اتیلن، اكریلیك، نایلون و پلی استیرن به عنوان ترموپلاستیكها شناخته میشوند. این ماده میتوانند حرارت دیده و شكل بگیرند و یا دوباره حرارت دیدن مجدداَ به حالت مایع برگردند. كامپوزیتها معمولا از رزینهای ترموستی كه ابتدا به صورت پلیمرهای مایع می باشند استفاده می كنند ودر حین فرایند قالبگیری به شكل جامد تبدیل می شوند . این فرایند به عنوان اتصال مقاطع كه غیر قابل بازگشت می باشد شناخته می شود .به این دلیل، در مواد كامپوزیت، مقاومت شیمیایی وحرارتی وخاص فیزیكی دوام سازه ای شان نسبت به ترموپلاستیكها افزایش یافته است به دلیل فواید مواد كامپوزیت، رشد كاربردهای جدید در بازارهای نظیر حمل و نقل، ساختمان، مقاومت به خوردگی، سازه های در یایی، سازه های خیلی قوی ،محصولات مصرفی، وسایل برقی ،هواپیما وهوافضا، وسایل وتجهیزات تجاری در حال تقویت است. مزایای استفاده از مواد كامپوزیت عبارتند از:

استحكام بالا
مواد كامپوزیت برای نیازهای استحكامی خاص در یك كار برد می توانند طراحی شوند . مزیت بارز كامپوزیتها نسبت به سایر مواد ، توانایی استفاده كردن از تعداد زیادی از تركیبهای رزینها و تقویت كنندهها وبنا بر این رسیدن به خواست مشتری از نظرخواص مكانیكی وفیزیكی سازه می باشد.

سبکی
كامپوزیتها، موادی را ارائه می دهند كه می توانند برای هم استحكام بالا وهم وزن كم طراحی شوند. در حقیقت كامپوزیتها جهت تولید سازه هایی با بالاترین نسبت استحكام به وزن شناخته شده برای بشر به كار برده میشوند.

مقاومت به خوردگی
كامپوزیتها، مقاومت طولانی مدتی را در كار در محیطهای شیمیایی و دمایی ارائه می دهند .كامپوزیتها موادی منتخب برای قطعاتی كه در معرض محیطهای باز، كاربردهای شیمیایی ودیگر شرایط محیطی می باشند هستند.

انعطاف پذیری طراحی
كامپوزیتها نسبت به دیگر مواد این مزیت را دارند كه می توانند با شكلهای پیچیده نسبت به هزینه كم، قالبگیری شوند. انعطاف پذیری در ایجاد شكلهای پیچیده ، به طراحان آزادی عمل می دهد كه نشانی از موفقیت كامپوزیتهاست.

بادوام بودن
سازه های كامپوزیتی عمری با دوام طولانی را دارا هستند. این خصوصیت با حداقل نیازمندی های تعمیر ونگهداری توام گشته است . طول عمر كامپوزیتها در كاربردهای حساس مزیت به شمار می رود. در نیم قرن توسعه كامپوزیتها ، سازه های كامپوزیتی به گونه ای خوب طراحی شده اند كه هنوز كاملا فرسوده نشده اند . امروزه توسعه صنعت كامپوزیت ها به عنوان یك ارائه دهنده اصلی مواد به رشد خود ادامه می دهد به صورتی كه بیشتر طراحان ، مهندسین وسازندگان ، از مزایای این مواد همه كاره مطلع شده اند.

به مجموعه (building management system ) bms ) سیستم مدیریت هوشمند ساختمان مجموعه سخت افزارها ونرم افزارهایی ا طلاق می شود که به منظور مانیتورینگ و کنترل یکپارچه قسمت های مهم و حیاتی در ساختمان نصب می شوند .
وظیفه این مجموعه، پایش مداوم بخش های مختلف ساختمان و اعمال فرمان به آنها به نحوی است که عملکرد اجزای مختلف ساختمان متعادل با یکدیگر و در شرایط بهینه و با هدف کاهش مصارف ناخواسته و تخصیص منابع انرژی فقط به فضاهای در حین بهره برداری باشد .
در این روش تابلوهای برق روشنایی عمومی، دیزل ژنراتور، سیستم اعلام و اطفای حریق، سیستم حفاظتی، آسانسورها، سیستم کنترل تردد و نیز اجزای موتورخانه مرکزی شامل چیلرها، بویلرها، پمپ های سیرکولاسیون، برج های خنک کن، هواسازها و اگزوزفن ها به نوعی به طور یکپارچه و به طور منسجم توسط یک یا چند رایانه هماهنگ و کنترل می شوند .
اجزای سیستم مدیریت هوشمند ساختمان
به طور کلی همانند دیگر سیستم های کنترلی نیز از سه بخش تشکیل می شود :
1 - حسگرها (sensors):
حسگرها سنجش پارامترهای محیطی و ارسال این اطلاعات به سیستم را عهده دار هستند. این اطلاعات می تواند دمای محیط بیرون و درون، دمای سیال گرم کننده یا خنک کننده، میزان روشنایی محیط، میزان رطوبت، مقدار گازها در هوا، حضور یا عدم حضور افراد در محل و دیگر اطلاعاتی که برای راهبری بهینه سیستم حیاتی است، باشد .
2 - کنترلر ها (controllers):
کنترل ها اجزایی از سیستم هستند که اطلاعات دریافتی از حسگرها را دریافت و بر اساس نرم افزار درونی خود یا نرم افزار شبکه پردازش و بر حسب نیاز فرامینی را به عملگرها ارسال می کنند .
3 – عملگرها (actuators):
عملگرها نیز اجزایی از سیستم هستند که فرامین ارسالی از کنترلر ها را دریافت و بر اساس آن واکنش نشان می دهند. این عملگرها می توانند شیرهای برقی سیالات، دریچه های قابل تنظیم عبور هوا، رله های قطع و وصل جریان الکتریکی و.... باشند .
سه بخش یاد شده توسط یک مکانیزم ارتباطی با هم مرتبط می شوند که خود از دو قسمت مهم تشکیل شده است :
1 - رسانه (مدیای) ارتباطی مانند سیم، فیبر نوری، امواج رادیویی
2 - پروتکل ارتباطی یا زبان محاوره اجزا مانند bacnet , lonworks
در حقیقت حسگرها، کنترلرها و عملگرها از طریق مدیای ارتباطی، براساس زبان محاوره ای یا پروتکل ارتباطی با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند .
مزایای کلی استفاده از bms
حذف مصارف ناخواسته:
از آنجا که سیستم فقط هنگام بهره برداری از فضا، اجازه استفاده از منابع انرژی از قبیل سرمایش و گرمایش و روشنایی را می دهد، مصارف ناخواسته انرژی از بین رفته و استفاده از انرژی بهینه می شود .
کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری:
مدیریت بهینه استفاده از تاسیسات، موجب کاهش میزان ساعات کارکرد هر تجهیز شده و در نهایت به مقدار قابل ملاحظه ای هزینه های تعویض قطعات مصرفی و نیز خرابی های ناشی از کارکرد طولانی را کاهش می دهد .
پایش دائمی کلیه اجزای ساختمان:
کلیه اجزای مهم ساختمان از قبیل مجموعه های سرمایش و گرمایش و تهویه و آبرسانی و... به طور متمرکز از طریق یک کامپیوتر در محل ساختمان یا از راه دور و در تمام ساعات قابل پایش بوده و نیاز به سرکشی محلی هر تجهیز در محل نصب را مرتفع می کند .
حذف خطاهای اپراتوری:
از آنجا که پس از تنظیمات اولیه سیستم، کلیه کنترل ها توسط رایانه صورت می پذیرد، نگرانی اشتباهات و کوتاهی پرسنل بهره بردار و در نتیجه بروز خسارات از بین می رود .
اعلام وضعیت اجزا برای جلوگیری از خرابی و وقفه در کار اجزای ساختمان:
با توجه به نمایش وضعیت کارکردی هر یک از المان های تاسیسات روی رایانه اصلی، کنترل سلامت اجزا به راحتی امکان پذیر است .
مدیریت ساختمان هنگام بروز حوادث :
مدیریت یکپارچه سیستم روی بخش های مختلف، باعث ایجاد هماهنگی بین بخش های مختلف از قبیل اعلام حریق، سیستم هوارسان، اگزوزفن ها، اطفای حریق و آسانسورها در جهت کاهش خطرات احتمالی در هنگام بروز حوادث می شود .
ثبت دقیق میزان بهره برداری از قسمت های مختلف ساختمان:
میزان دقیق استفاده هر قسمت یا واحد از منابع انرژی قابل ثبت است .
گزارش گیری آماری دقیق از عملکرد اجزای مختلف ساختمان:
کارکرد دقیق کلیه اجزای ساختمان در سیستم ذخیره می شود. این ذخیره سازی راهنمای مدیر تاسیسات ساختمان برای تنظیم بازبینی های و تعمیرات دوره ای است.
تعریف سطوح مختلف دسترسی برای اپراتورها:
کاربران سیستم با سطوح مختلفی از دسترسی می توانند به اجزای مختلف دسترسی داشته باشند .
اولویت بندی هوشمندانه مصارف هنگام اضطرار :
هنگام پیک مصرف یا هنگامی که منابع کافی برای در مدار قراردادن کلیه اجزا وجود ندارد، سیستم به طور هوشمندانه بر اساس اولویت های از پیش تعیین شده نسبت به تخصیص منابع اقدام می کند .
اعلام آلارم های هشداردهنده برای بازبینی های دوره ای تجهیزات:
بر اساس مشخصات ثبت شده هر المان تاسیساتی، زمان های بازبینی ها و تعویض و تعمیر توسط سیستم به اپراتور گوشزد می شود .
پایش کیفیت هوا و تنظیم پارامترهای مهم از قبیل میزان منواکسیدکربن، گازهای قابل اشتعال و دود:
سیستم به طور مستمر نسبت به کنترل کیفیت هوا اقدام کرده و در صورت وجود آلایندگی فراتر از حد مجاز، نسبت به افزایش ورورد هوای تازه و اعلام وضعیت اقدام می کند .

مثالی از یک ساختمان مسکونی مجهزبه bms :
در یک ساختمان با کاربری مسکونی، گرمایش، سرمایش، تهویه و روشنایی فضاهای عمومی از قبیل لابی، سالن اجتماعات، مجموعه ورزشی و... در ساعات شب باید به حداقل برسد .
در داخل واحد های مسکونی، ترموستات های دیواری علاوه بر روشن یا خاموش کردن موتورفن کویل ها، دمای دلخواه هر ساکن را منفردا به سیستم مخابره می کند. سیستم بر اساس اطلاعات جمع آوری شده از کل واحدها، تعداد بویلرها، چیلرها، پمپ های سیرکولاسیون و دیگر اجزا را بر حسب نیاز کلی (overall demand) وارد مدار بهره برداری می کند. بنابراین اجزای تاسیساتی موتورخانه فقط بر اساس نیاز واقعی در مدار خواهند بود .
از طرفی درخواست هر واحد به طور جداگانه در فایل مربوط به آن واحد خاص ذخیره می شود. در نتیجه در پایان دوره های زمانی خاص می توان هزینه های بهره برداری از تاسیسات را به طور عادلانه و بر اساس اطلاعات مکتوب از ساکنان مطالبه کرد .
مدیریت ساختمان در هنگام بروز حوادث از دیگر وظایف مهم bms است. هماهنگی عملیات بخش های اعلام حریق با سیستم هوارسان، اگزوزفن ها و اطفای حریق، مدیریت بهینه آسانسورها جهت تخلیه ساکنان، قطع جریان الکتریکی در هنگام نشت گازهای قابل اشتعال و نیز تهویه سریع فضا های آلوده به گازهای سمی از جمله قابلیت های یک سیستم جامع bms است .
سیستم کنترل تردد یکپارچه باعث می شود تا تردد در فضاهایی از قبیل پارکینگ، انباری ها، راهروهای طبقات فقط در ساعات مجاز و توسط مالکان همان مشاعات قابل دسترسی باشد .
عموما یک رایانه مرکزی نقش واسط بین سیستم و مدیر تاسیسات را بازی می کند. مدیر تاسیسات جدول تعطیلات رسمی و نیز زمان بندی حضور واحد های مختلف را که در سیستم به عنوان نواحی (zone) مجزا بخش بندی کرده است را در ابتدا به سیستم وارد می کند. به عنوان مثال اگر واحد های اداری از ساعت 7:30 تا 17:30 روزهای شنبه تا چهارشنبه، واحد پشتیبانی از7:30 تا 20 شنبه تا چهارشنبه و 9 تا 13 روزهای پنجشنبه و جمعه، واحدهای تاسیسات و نگهبانی به طور دائم حضور داشته باشند، سیستم به طور پیش فرض دمای داخلی را در ماه های سرد بین 18تا20 درجه سانتیگراد و در ماه های گرم بین 20تا22 درجه سانتیگراد تنظیم می کند. برای این منظور شیرهای آب گرم یا آب خنک (بسته به فصل) منتهی به فن کویل های هر ناحیه 30 تا 60 دقیقه قبل از حضور کارکنان باز شده و فن کویل روشن می شود. در ساعات کاری، موتورالکتریکی فن کویل بسته به اطلاعات دریافت شده از حسگر دمای ناحیه روشن یا خاموش می شود. در پایان زمان کاری، سیستم از طریق حسگرهای حرکت، حضور افراد را در مقاطع مختلف کنترل نموده و نواحی بدون استفاده را از مدار عبور سیال گرم کننده یا سردکننده جدا و موتور فن کویل ها را خاموش می کند.
ازطرف دیگر حجم سیال گرم یا خنک کننده مورد نیاز کل ساختمان محاسبه و تعداد پمپ های سیرکولاسیون مورد نیاز مشخص و باقی پمپ ها خاموش خواهند شد. همچنین سیستم، بویلرها یا چیلرهای موتورخانه را در ساعات غیرکاری و تعطیلات آخرهفته خاموش نموده یا در حداقل بار، ثابت می کند .
از طرف دیگر در صورت باز شدن هر کدام از پنجره ها، سیستم نسبت به خاموش نمودن موتورالکتریکی فن کویل آن قسمت اقدام می کند .
عملیات مشابه برای تابلوهای برق روشنایی عمومی و نیز واحد ها اتفاق می افتد. در ساعات خارج از ساعات کاری، روشنایی واحد ها فقط در صورت حضور پرسنل روشن مانده و چراغ های راهروها و مسیرهای داخلی به صورت محدود روشن می کند .
از این رو است که می توان در مصرف انرژی با استفاده از سیستم مدیریت هوشمند ساختمان تا 45درصد مصرف قبلی صرفه جویی کرد .
لازم به یادآوری است که تغییر در هریک از پارامترهای یاد شده مانند ساعات کاری یا نقاط تنظیم دما (set points) به سادگی از طریق نرم افزار سیستم برای موارد خاص یا مناسبت ها قابل انجام است .

bms در ایران
متاسفانه در کشور ما تاکنون به دلیل عدم فرهنگ سازی صحیح و حضور کمرنگ شرکت های تخصصی فعال در این زمینه، تاکنون توجه جدی به استفاده از bms نشده است. تخصیص یارانه های انرژی باعث شده تا حتی با فرض هدر رفتن انرژی در طول دوره بهره برداری، سازندگان ساختمان از قبول هزینه اولیه این مجموعه در هنگام ساخت، سر باززده و کماکان نسبت به بهره برداری سنتی از تاسیسات پافشاری کنند. عدم تقبل هزینه سرشکن شده سیستم مدیریت هوشمند ساختمان توسط خریداران واحدهای ساختمان نیز دلیل دیگری برای مقاومت سازندگان ساختمان در مقابل اجرای پروژه های هوشمند سازی بنا به حساب می آید. اگرچه در حال حاضر نیز اجرای پروژه های فوق در ساختمان ها با دید بلندمدت کاهش هزینه های مصرفی انرژی و نیز کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری توجیه اقتصادی دارد ولی حذف یارانه های انرژی در آینده نزدیک کمک به کاهش زمان استهلاک هزینه پروژه های bms خواهد داشت .
فرهنگ سازی در زمینه مصرف صحیح انرژی، باعث بهره مندی عادلانه از نعمات خدادادی و راهگشای اجرای پروژه های انرژی بر در کشور و در نهایت افزایش درآمد ملی خواهدبود .نظرات() 
تاریخ آخرین ویرایش:- -

www.linux.co.uk
چهارشنبه 19 مهر 1396 10:54 ق.ظ
Ok,? Leе stated after whhicһ he stopped and
thought. ?The very ƅest factoг about God is ??? hmmmm?????..?
He puzzled aѕ a result of he had so many thіngs that
haad bren nikce about God hoever he needed to select the perfect one so he would win the game.
?Thhаt he knows everything. That?s really cool. That means hee
might help me with my homeԝork.? Larry concluded with a proud expression on his face.
How do you get taller?
شنبه 1 مهر 1396 12:33 ب.ظ
I absolutely love your website.. Great colors & theme.
Did you build this site yourself? Please reply back as I'm wanting to create my own personal
blog and would love to know where you got this from or just what the theme
is named. Appreciate it!
How we can increase our height?
جمعه 17 شهریور 1396 10:49 ق.ظ
I am not sure where you are getting your information, but great topic.
I needs to spend some time learning much more or understanding more.
Thanks for wonderful information I was looking for this info for my mission.
How long does Achilles tendonitis last for?
دوشنبه 9 مرداد 1396 12:36 ب.ظ
Hey, I think your site might be having browser compatibility issues.
When I look at your blog in Opera, it looks fine but
when opening in Internet Explorer, it has some overlapping.
I just wanted to give you a quick heads
up! Other then that, wonderful blog!
Can you increase your height by stretching?
دوشنبه 9 مرداد 1396 12:06 ب.ظ
An impressive share! I have just forwarded this onto a coworker who was
conducting a little research on this. And he actually ordered me breakfast simply because I stumbled
upon it for him... lol. So allow me to reword this....
Thanks for the meal!! But yeah, thanks for spending the time to discuss this matter here on your web site.
Why does it hurt right above my heel?
دوشنبه 9 مرداد 1396 11:57 ق.ظ
It is not my first time to pay a quick visit this web site,
i am browsing this site dailly and obtain good information from here
all the time.
What causes pain in the Achilles tendon?
دوشنبه 9 مرداد 1396 11:53 ق.ظ
Hey! This is my first visit to your blog! We are a group of volunteers and starting a new project in a community in the same niche.

Your blog provided us beneficial information to work on. You have done a extraordinary job!
What do you do when your Achilles tendon hurts?
دوشنبه 9 مرداد 1396 11:51 ق.ظ
Great article.
Do you get taller when you stretch?
دوشنبه 9 مرداد 1396 11:50 ق.ظ
We are a gaggle of volunteers and starting a brand new scheme in our community.
Your web site provided us with helpful information to work on. You've performed an impressive
activity and our entire community shall be grateful to you.
How long does Achilles tendonitis last for?
دوشنبه 9 مرداد 1396 09:08 ق.ظ
Do you have a spam problem on this website; I also am a
blogger, and I was wondering your situation; many of us have developed some
nice practices and we are looking to trade methods with others, be sure to shoot me an email if
interested.
How do you get taller?
دوشنبه 9 مرداد 1396 08:15 ق.ظ
I enjoy reading through an article that can make people think.

Also, thanks for allowing for me to comment!
How do you get taller?
دوشنبه 9 مرداد 1396 07:47 ق.ظ
My programmer is trying to convince me to move to .net from PHP.
I have always disliked the idea because of the costs.
But he's tryiong none the less. I've been using Movable-type
on a number of websites for about a year and am nervous about switching to another platform.
I have heard fantastic things about blogengine.net.

Is there a way I can import all my wordpress posts into it?
Any kind of help would be greatly appreciated!
How can you get taller in a week?
دوشنبه 9 مرداد 1396 07:03 ق.ظ
Hi there, You have done an excellent job. I'll definitely digg it and personally suggest to my friends.
I'm confident they'll be benefited from this site.
How do you prevent Achilles tendonitis?
دوشنبه 9 مرداد 1396 06:47 ق.ظ
Hi I am so happy I found your web site, I really found you
by mistake, while I was browsing on Yahoo for something else, Regardless I am here now and
would just like to say thanks for a fantastic post and a all round enjoyable blog (I also love
the theme/design), I don’t have time to read through it all at the minute but I have book-marked it and also
added your RSS feeds, so when I have time I will be back to
read a great deal more, Please do keep up the fantastic b.
What do you do for Achilles tendonitis?
دوشنبه 9 مرداد 1396 06:25 ق.ظ
Hello There. I found your blog using msn. This is a really well written article.

I will be sure to bookmark it and come back to read more of your useful info.
Thanks for the post. I will definitely return.
Foot Complaints
یکشنبه 8 مرداد 1396 01:24 ق.ظ
Hello very cool blog!! Man .. Excellent .. Wonderful .. I'll
bookmark your website and take the feeds also? I'm glad to find numerous
helpful information here in the post, we'd like develop extra techniques in this
regard, thank you for sharing. . . . . .
Foot Problems
شنبه 7 مرداد 1396 07:54 ب.ظ
Your means of telling everything in this post is in fact good,
every one be capable of easily be aware of it, Thanks
a lot.
Can stretching help you grow taller?
شنبه 7 مرداد 1396 05:10 ب.ظ
Hello, I wish for to subscribe for this webpage to get hottest
updates, so where can i do it please help.
What causes burning pain in Achilles tendon?
شنبه 7 مرداد 1396 05:07 ب.ظ
Hi there i am kavin, its my first time to commenting anywhere, when i read this post i thought i could also make comment due
to this brilliant post.
Foot Complaints
شنبه 7 مرداد 1396 02:19 ب.ظ
Wow, that's what I was exploring for, what a information! present here at this weblog, thanks admin of this site.
How we can increase our height?
شنبه 7 مرداد 1396 02:04 ب.ظ
You need to take part in a contest for one of the greatest websites on the internet.
I will recommend this blog!
Foot Pain
شنبه 7 مرداد 1396 11:37 ق.ظ
What's up colleagues, how is all, and what you desire to say about this piece of writing, in my view its actually
awesome in support of me.
Foot Complaints
شنبه 7 مرداد 1396 10:32 ق.ظ
Very good info. Lucky me I came across your website by chance (stumbleupon).
I have book-marked it for later!
How much can you grow from stretching?
شنبه 7 مرداد 1396 09:31 ق.ظ
What a material of un-ambiguity and preserveness of valuable experience on the topic of unexpected
emotions.
Foot Complaints
شنبه 7 مرداد 1396 09:28 ق.ظ
hey there and thank you for your info – I have definitely picked
up anything new from right here. I did however
expertise several technical issues using this web site, since I
experienced to reload the website many times previous to I could
get it to load correctly. I had been wondering if your web host is OK?
Not that I am complaining, but sluggish loading instances times will sometimes affect your placement in google and
could damage your quality score if ads and marketing with Adwords.
Anyway I am adding this RSS to my email and could look out
for a lot more of your respective interesting content. Ensure that you update this again very soon.
Foot Issues
شنبه 7 مرداد 1396 09:14 ق.ظ
I am extremely inspired with your writing abilities as well as with the layout in your
blog. Is this a paid topic or did you customize it your self?
Anyway stay up the nice quality writing, it is rare to look a nice weblog like this one today..
How do you get taller?
شنبه 7 مرداد 1396 09:03 ق.ظ
Attractive element of content. I just stumbled upon your
website and in accession capital to say that I get actually loved account your
weblog posts. Anyway I will be subscribing on your feeds or
even I fulfillment you get admission to constantly rapidly.
Foot Complaints
شنبه 7 مرداد 1396 08:36 ق.ظ
Attractive section of content. I just stumbled upon your weblog and in accession capital to assert that I acquire
in fact enjoyed account your blog posts. Any way I will be subscribing to your augment and even I achievement you access consistently rapidly.
Can you lose weight by doing yoga?
شنبه 7 مرداد 1396 07:11 ق.ظ
Its like you read my thoughts! You appear to know a lot approximately
this, like you wrote the e-book in it or something. I think that you simply could do with some %
to pressure the message home a little bit, but instead of that, that is excellent blog.
A fantastic read. I will definitely be back.
hyomazey.hatenablog.com
شنبه 7 مرداد 1396 12:11 ق.ظ
Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as
though you relied on the video to make your point.
You clearly know what youre talking about, why throw away your
intelligence on just posting videos to your site when you could be
giving us something informative to read?
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30

پشتیبانی