تبلیغات
ساندویچ پانل دیواری شركت ماموت پانل دلیجان - درباره ساندویچ پانل ماموت پانل دلیجان


تولید كننده انواع ساندویچ پانل دیواری پلی یورتان 09128663820-08644433820-09186436863

درباره وبلاگ:


آرشیو:


آخرین پستها :


پیوندها:


پیوندهای روزانه:


صفحات جانبی:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:Admin Logo themebox

درباره ساندویچ پانل ماموت پانل دلیجان PDF چاپ

ساندویچ پانل ماموت پانل چیست ؟


ساندویچ پانل ماموت پانل  یک ساختار سبک و مرکب است که از دو طرف به دو لایه محدود شده و در وسط آن یک لایه عایق قرار دارد، ماده این عایق می بایست بسیار نرم و سبک و دارای خواص فیزیکی خاص باشد. ساندویچ پانل ها به دو گروه پانل های سقفی و پانل های دیواری تقسیم می شوند:


 • ساندویچ پانل های دیواری ماموت پانل با عایق های پلی اوریتان, پلی استایرن و پشم شیشه تولید می شوند.
 • ساندویچ پانل های سقفی شامل طرح های ذوزنقه ایی و کاشی می باشند که طرح ذوزنقه ایی با انواع عایق شامل (پلی اوریتان, پلی استایرن و پشم سنگ) و طرح کاشی با عایق پلی اوریتان تولید می گردند.
Sandwich1

کاربرد ساندویچ پانل ها ماموت پانل :

 • سردخانه ها
 • دیوار و سقف سالن های تولید، ساختمان های اداری و هتل ها
 • کانکس
 • کانتینرها

 

برتری های ساندویچ پانل ها ماموت پانل:

 • وزن سبک بین 10 تا 15 کیلوگرم بر متر مربع که درنتیجه می توان فوندامنت و سازه را نیز به همین نسبت سبک تر در نظر گرفت
 • سرعت حمل و نقل و سهولت نصب ساندویچ پانل ها در ارتفاع
 • مقاومت زیاد در برابر نیروهای برشی ناشی از زلزله
 • عایق در برابر سرما، گرما، رطوبت و صدا
 • دستیابی به فضای مفید بیشتر به علت ضخامت ناچیز دیوارهای ساندویچ پانل
 • صرفه جویی در هزینه پی سازی و اسکلت ساختمان های بلند به دلیل وزن اندک سقف و دیوار از ساندویچ پانل ها
 • صرفه جویی در هزینه های سرمایش و گرمایش ساختمان  به دلیل جلوگیری از تبادل سرما و گرما و در نتیجه صرف انرژی کمتر
 • عبوردادن لوله های آب و فاضلاب و کابل های برق و تلفن به سادگی از زیر شبکه های  پانل ها
 • زیبایی محصول و تنوع رنگ
 • سهولت پاکیزگی و نگهداری
 • مناسب برای دیوارهای نما، سقف های نما، دیوارهای میانی

 

معرفی برخی عایق های مورد استفاده در ساندویچ  پانل هاماموت پانل


عایق های کاربردی شرکت ماموت پانل
نوع عایق ضریب هدایت حرارتی
(w/mºk) Thermal conductivity
شرح رنگ
1- پلی اوریتان 0.025 عایق زرد رنگی است که در سردخانه ها و دیوارها از این عایق استفاده می شود. زرد
2- پلی استایرن
EPS
پلاستوفوم
0.036 به صورت صفحات صلبی هستند که از دانه های ریز پلی استایرن تشکیل شده اند. این صفحات هوا را درون خود حفظ می کنند و اجازه عبور آب را نمی دهند. سفید
3- پشم شیشه 0.039 این ماده از ذوب شیشه و تبدیل آن به الیاف ریز تولید می شود. این الیاف به صورت رول یا پانل در آمده. پشم شیشه در مقابل آتش مقاوم است. پشم شیشه به راحتی بریده و نصب می شود. زرد
4- پشم سنگ 0.039 ماده اولیه برای تولید پشم سنگ، دیاباز یا بازالت است. پشم سنگ از پشم شیشه متراکم تر بوده و دارای مقاومت گرمای بیشتری است. پشم سنگ عایق صوتی خوبی می باشد و در برابر آتش بسیار مقاوم است. زرد مایل به کرمی

 

 

 برتری استفاده از ساندویچ پانل هاماموت پانل نسبت به مصالح سنتی ساختمان مانند آجر، گچ، سیمان و ماسه  از طریق نتایج علمی ثابت شده،  که نتیجه این مقایسه به صورت خلاصه در جدول زیر آورده شده است:

 

 

مصالح ساختمانی و عایق ه Thermal conductivity (w/mºk نتایج حاصل از مقایسه
آجر 0.72 ضریب هدایت حرارتی آجر 28 برابرضریب هدایت حرارتی پلی اوریتان، 24 برابر ضریب هدایت حرارتی پلی استایرن و 18، برابر ضریب هدایت حرارتی پشم شیشه می باشد از این مقایسه  نتیجه می گیریم که آجر نسبت به این عایق ها دارای انتقال حرارت بسیار بالایی است. پس استفاده از عایق ها نسبت به آجر در بهینه سازی مصرف انرژی بسیار موثر بوده و به کاهش اتلاف انرژی که هم اکنون در کشور ما در جایگاه خاصی می باشد کمک به سزایی می کند.
ماسه 0.795 ضریب هدایت حرارتی ما سه 32 برابر ضریب هدایت حرارتی پلی اوریتان، 28 برابر ضریب هدایت حرارتی پلی استایرن و 20 برابر ضریب هدایت حرارتی پشم شیشه می باشد از این مقایسه نیز نتیجه آنچه مربوط به آجر را گرفتیم خواهیم گرفت.
گچ و سیمان 0.72 ضریب هدایت حرارتی گچ 28 برابر ضریب هدایت حرارتی پلی اوریتان، 24 برابر ضریب هدایت حرارت پلی استایرن و 18 برابر ضریب هدایت حرارتی پشم شیشه می باشد با مقایسه میان این نسبت ها به نتایجی مشابه با آنچه برای آجر رسیدیم خواهیم رسید.
پلی اوریتان 0.025 ضریب هدایت حرارتی پلی اوریتان 0.035 برابر ضریب هدایت حرارتی آجر و سیمان،   0.032 برابر ضریب هدایت حرارتی ما سه می باشد. با مقایسه میان این دو حالت نیز به نتیجه مشابه می رسیم که این ماده در مقایسه با مصالح سنتی بسیار بهینه در مصرف انرژی می باشد.
پلی استایرن 0.036 ضریب هدایت حرارتی پلی استایرن 0.04 برابر ضریب هدایت حرارتی آجر و سیمان, 0.0364 برابر ضریب هدایت حرارتی ما سه می باشند.
پشم شیشه 0.039 ضریب هدایت حرارتی پشم شیشه 0.055 برابر ضریب هدایت حرارتی آجر و سیمان و 0.05 برابر ضریب هدایت حرارتی ما سه می باشد.

 


اتاقی را در نظر می گیریم، می خواهیم این اتاق را با استفاده از مصالح ساختمانی سنتی و ساندویچ پانل ها از نظر صوتی و حرارتی ایزوله نماییم که نسبت به همه این مواد دارای ایزوله حرارتی و صوتی یکسانی باشد. حال می خواهیم بدانیم برای اینکه به این هدف دست یابیم چه ضخامتی از هر یک از این مصالح را باید به کار گیریم. ما نتایج حاصل از این مقایسه را در جدول زیر آورده ایم:

 

Sandwich4

 

 

با مقایسه این دو جدول به این نتیجه مهم دست پیدا خواهیم کرد که استفاده از ساندویچ پانل ها ماموت پانل در ساختمان سازی و صنایع مختلف مانند ساخت سردخانه ها چه از لحاظ بهینه سازی مصرف انرژی و چه از لحاظ اقتصادی، پیشتاز و در اولویت قرار دارد.
پشتیبانی